Výtvarná přehlídka Boj s Pandemií

  Organizátoři, kterými jsou Univerzita Karlova, Slovenský inštitút v Prahe, Česká centra a spolek W&ART z.s. v partnerství se Svazem měst a obcí České republiky, pod záštitami předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radka Vondráčka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Roberta Plagy a Asociace krajů České republiky, vyhlásili tříetapovou československou výtvarnou přehlídku s názvem ”BOJ S PANDEMIÍ” k uctění těch, kteří v každodenním životě dělali, resp. dělají maximum, případně obětovali své zdraví a v některých případech i životy pro to, aby dopady celosvětové pandemie byly pro občany naší země co nejmenší. Děti ze základních škol, studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol v České a Slovenské republice, ale i individuální zájemci, se zapojili a tvořili díla na zadání:

“NAŠI DNEŠNÍ HRDINOVÉ” nebo“ JAK TO VIDÍM A CÍTÍM JÁ“

Účastnili se i naši žáci. Výtvarně zpracovaný pohled žáků na boj s pandemií a život v ní byl velmi zajímavý.

  Do postupujícího československého kola postoupila Ema Hrochová a Karolína Urbánková. Nyní jim přišlo ocenění ve formě diplomu.

Další díla najdete v naší fotogalerii.