Šumava 2021 (17.9.-24.9.)

Celý pobyt se i přes chladné počasí velmi vydařil a po návratu měly děti napsat referát. Zde zveřejňujeme jeden z nich.

Hned na začátku školního roku jsem strávila týden se spolužáky na Šumavě. Byla to taková cyklo škola v přírodě. Rozkaz zněl jasně: servisovaná kola bez stojánků?

První zastávkou po cestě na Šumavu, byl Podolský most, kde jsme každý snědl své řízky z domu od maminek. Pak také hrad Rabí. Byl dvakrát dobyt husity a Jan Žižka z Trocnova tam nejspíš přišel o druhé oko.

Na krásný penzion Kodrea jsme přijeli pozdě odpoledne natěšený na večeři a ubytování. Pokoje jsme měli rozdělené už ze školy, takže jsme se vyhnuli případným hádkám, kdo s kým.

Hned po večeři jsme ve společenské místnosti začali psát deníky, a to byla každovečerní činnost. Zapisovali jsme vše, co jsme po celý den zažili. Až se nás doma budou ptát, jak bylo, tak místo odpovědi „dobrý“ jim předáme deníky.

Jeden večer jsme i protančili střevíce na místní večerní diskotéce a utužovali jsme vztahy mezi spolužáky.

Trendem letošní Šumavy byl automat na „hopíky“. Házeli se všude po chodbách a pokojích ve všech barvách. Někdo jich měl deset, někdo pět…kdo neměl hopíka, jako by nebyl.

Veškerá jídla v penzionu byla výborná, od snídaně přes svačiny s sebou na výlety, až po večeře.

Na cyklovýlety jsme vyjížděli rozděleni do tří skupin podle rychlosti a zdatnosti. Ale všechny tři skupiny vždy dorazily na stejné místo. Kilometrů ve šlapkách jsme měli za celý týden dost. Mimo kola jsme jeli autobusem mrknout na vlky do Srní a na Kvildu. Procházkou jsme byli v kempu Antýgl.

Velkou zásluhu na krásném týdnu stráveném na Šumavě měli všichni vedoucí, kteří byli s námi a byli moc fajn. Pan učitel Prokop měl ke všemu plno vyprávění a příběhů a dost nás bavil. Paní učitelka Bártová byla také moc fajn, ještě že nám ji druháčci půjčili?

Zážitků jsme za celý týden nasbírali hromadu, stejně jako jsme poznali mnoho krásných míst na Šumavě, třeba Modravu. Ale na prozkoumání a poznání celé Šumavy by byl potřeba celý školní rok, a to by nebylo špatný? Celkově hodnotím strávený týden na Šumavě velikou jedničkou s hvězdičkou?

Lindnerová Tereza (žákyně 5.B)

Více fotografií najdete v naší fotogalerii: https://zsustadionuchrudim.cz/fotogalerie/cyklisticke-soustredeni-na-sumave