Šumava 2021 (17.9.-24.9.)

Celý pobyt se i přes chladné počasí velmi vydařil a po návratu měly děti napsat referát. Zde zveřejňujeme jeden z nich.

Hned na začátku školního roku jsem strávila týden se spolužáky na Šumavě. Byla to taková cyklo škola v přírodě. Rozkaz zněl jasně: servisovaná kola bez stojánků😊

První zastávkou po cestě na Šumavu, byl Podolský most, kde jsme každý snědl své řízky z domu od maminek. Pak také hrad Rabí. Byl dvakrát dobyt husity a Jan Žižka z Trocnova tam nejspíš přišel o druhé oko.

Na krásný penzion Kodrea jsme přijeli pozdě odpoledne natěšený na večeři a ubytování. Pokoje jsme měli rozdělené už ze školy, takže jsme se vyhnuli případným hádkám, kdo s kým.

Hned po večeři jsme ve společenské místnosti začali psát deníky, a to byla každovečerní činnost. Zapisovali jsme vše, co jsme po celý den zažili. Až se nás doma budou ptát, jak bylo, tak místo odpovědi „dobrý“ jim předáme deníky.

Jeden večer jsme i protančili střevíce na místní večerní diskotéce a utužovali jsme vztahy mezi spolužáky.

Trendem letošní Šumavy byl automat na „hopíky“. Házeli se všude po chodbách a pokojích ve všech barvách. Někdo jich měl deset, někdo pět…kdo neměl hopíka, jako by nebyl.

Veškerá jídla v penzionu byla výborná, od snídaně přes svačiny s sebou na výlety, až po večeře.

Na cyklovýlety jsme vyjížděli rozděleni do tří skupin podle rychlosti a zdatnosti. Ale všechny tři skupiny vždy dorazily na stejné místo. Kilometrů ve šlapkách jsme měli za celý týden dost. Mimo kola jsme jeli autobusem mrknout na vlky do Srní a na Kvildu. Procházkou jsme byli v kempu Antýgl.

Velkou zásluhu na krásném týdnu stráveném na Šumavě měli všichni vedoucí, kteří byli s námi a byli moc fajn. Pan učitel Prokop měl ke všemu plno vyprávění a příběhů a dost nás bavil. Paní učitelka Bártová byla také moc fajn, ještě že nám ji druháčci půjčili😊

Zážitků jsme za celý týden nasbírali hromadu, stejně jako jsme poznali mnoho krásných míst na Šumavě, třeba Modravu. Ale na prozkoumání a poznání celé Šumavy by byl potřeba celý školní rok, a to by nebylo špatný😊 Celkově hodnotím strávený týden na Šumavě velikou jedničkou s hvězdičkou😊

Lindnerová Tereza (žákyně 5.B)

Více fotografií najdete v naší fotogalerii: http://zsustadionuchrudim.cz/fotogalerie/cyklisticke-soustredeni-na-sumave