Republikové finále v atletickém 4 boji

Těsné druhé místo na Republikovém finále v atletickém 4 boji pro starší dívky

Na konci atletické sezóny děvčata z 8.C a 9.C vybojovaly pro ZŠ  U Stadionu Chrudim skvělé druhé místo na Republikovém finále v atletickém 4 boji. Velmi mrzí těsný odstup od vítězného družstva z Gymnázia Klatovy ( pouhých 27 bodů z 8760 celkových).

Perfektně vyšel úvodní sprint na 60m, po kterém jsme vedli. Náskok se ještě zvýšil po skocích (dálka a výška), kde zazářila Tereza Medunová (výška 158 cm) a Klára Štěpánková (dálka 510 cm). Bohužel jsme oproti předpokladům velmi ztratili v hodu míčkem a kouli. Poslední disciplínou byl běh na 800m, ve kterém se děvčata vydala ze všech sil, aby tuto ztrátu nahradila.

Po sečtení výsledků všech 5 závodnic jsme byli první o 200 bodů, ale dle pravidel se v konečném pořadí odečítá nejhorší závodnice a nám se ve vyrovnaném družstvu odečítalo mnohem víc než ostatním, tak jsme o prvenství přišli o pouhých 27 bodů.

Sestava družstva: Klára Štěpánková, Tereza Medunová, Pavlína Linhartová, Gabriela Menclová, Leontýna Mihulková a trenér Martin Šulc