Ocenění nadaných žáků

Ve středu 28. února 2024 se ve Fibichově sálu Muzea Chrudim konalo slavnostní předání ocenění nadaným žákům a studentům základních a středních škol. Oceněnými byli i tři žáci naší školy.

Prvním, který převzal ocenění od pana starosty města Chrudim Ing. Františka Pilného, MBA byl žák 9. ročníku se zaměřením na atletiku Petr Pecháček. Petr je reprezentantem oddílu Atletika Chrudim, účastníkem MČR v desetiboji staršího žactva, skoku o tyči, dále mezikrajového utkání družstev v atletice a přeborník kraje ve víceboji.

Další oceněnou byla žákyně téže třídy Klára Štěpánková, která je taktéž reprezentantkou oddílu Atletika Chrudim, medailistka z Olympiády dětí a mládeže, účastnice MČR ve víceboji, na 100 m překážek, mezikrajového utkání družstev v atletice. Přebornice kraje ve víceboji, devítinásobná držitelka oddílových rekordů Atletiky Chrudim, opora sportovních soutěží AŠSK, vědomostních olympiád a soutěží.

Třetí oceněnou je žákyně 9. ročníku Petra Zelenková. Petra se účastnila Olympiády z českého jazyka, Pythagoriády, Matematického klokana, matematické soutěže Pangea, Přírodovědného klokana. Dále se účastnila krajské soutěže Mladý chemik, Olympiády z anglického jazyka. Petra úspěšně složila Cambridge zkoušku.

Všem oceněným blahopřejme. Jsme hrdí, že takové žáky máme.

Vedení školy

Záznam ze slavnostního předávání můžete vidět zde:

https://chrudim.tv/zpravy/slavnostni-predani-oceneni-zaku-a-studentu-i-dil-zs-chrudim-28-2-2024