MODERNÍ JE NEKOUŘIT

Na naší škole se uskutečnil multimediální preventivní program pro 6. ročníky s názvem „Moderní je nekouřit“.

Lektor společnosti ACET se snaží pomáhat dětem a mladým lidem uvědomit si jejich životní priority a pochopit finanční, zdravotní, pracovní a společenský dopad závislosti na nikotinu. Dává pozitivní podporu mladým lidem, kteří této závislosti nepodlehli. Dále se zde mluví o souvisejících tématech, jako jsou rizika užívání marihuany, vodní dýmky a nikotinových sáčků.

Dětem se program velice líbil, na modelových situacích si vyzkoušely odmítání cigarety, zhlédly videa, jak vypadají plíce kuřáka. Zaujaly je i nemalé finanční částky, které musí kuřák na drogu vynaložit.

Preventivní program uskutečnilo sdružení ACET ČR, z. s. Jeho cílem je dosáhnout snížení rizikového chování žáků.