MEDAILOVÉ ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V PLAVÁNÍ ŠESTIČLENNÝCH DRUŽSTEV

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 se v chrudimském bazénu uskutečnilo krajské kolo v plavání šestičlenných družstev základních škol, do kterého se po vítězství v okresním kole probojovala družstva dívek i chlapců naší školy.

Tato soutěž spadá pod Olympiádu mládeže pořádanou Asociací školních sportovních klubů České republiky, které je naše škola součástí.

Plavci absolvovali individuální závod ve zvolené disciplíně (50 m znak, prsa, kraul či 25 m motýlek), polohovou štafetu 4 x 25 m a štafetu 6 x 50 m volným způsobem.

Družstvo dívek ve složení: Házová Silvie, Kubíková Michaela, Štěpánková Klára, Brotanová Renata, Straková Melánie a Linhartová Pavlína, získalo 2. místo, kdy o pořadí mezi 1. a 2. týmem rozhodly až finálové štafety.

Družstvo chlapců ve složení: Krpálek Ondřej, Pecháček Petr, Machytka Jan, Šejnoha Josef, Jungwirt David a Mach Štěpán, obsadilo 3. místo. I tento závod byl vyrovnaný až do samého konce.

Všem účastníkům gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.