Finanční gramotnost – Kurz přežití ve světě financí

Dne 2. 6. se naše škola zapojila do programu Kurz přežití ve světě financí určený pro základní školy  pořádaný v rámci implementační aktivity 4.6 Vzdělávací a informační akce, plnění je poskytnuto v rámci realizace projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II v ORP Chrudim, registrační číslo projektu je CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/. Bude probíhat postupně ve všech třídách osmých ročníku a osobně si myslím, že se úvodní den velmi vydařil. Probíhal ve třídě 8. C, kde žáci ve skupinách pracovali na rodinném rozpočtu a financování domácnosti. Svůj postoj pak museli obhájit!!

Reflexe dětí:

  • Hádanky byly fakt super, jen škoda, že jich bylo málo. S hodnými lidmi se vždy pracuje líp. Perfektní.
  • Velmi se nám líbila práce v týmu a přístup Míly k nám. Zábavná forma hry.
  • Celé to bylo dobré. Bez chyby!
  • Nemáme lidem věřit každou věc, kterou nám chtějí nechat podepsat. Dělat povolání, které nás opravdu baví.
  • Bylo to zábavné, zajímavé a moc hezky zpracované.

Tomáš Kudláček