Cambridge zkoušky

Naši žáci opět úspěšně složili Cambridge zkoušky z angličtiny v tomto roce, které se konaly na naší škole dne 15.3.2023. Tímto velice gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v dalším studiu angličtiny na středních školách.

Úrovně:  A1, A2 – ZŠ                           B1, B2 –  SŠ                                C1, C2 –

Cambridge zkoušky obecně:

Zkoušky Cambridge English jsou uznávány ve více než 20 000 institucích na světě jako spolehlivý a ověřený důkaz o dosažené úrovni angličtiny. Na většině českých i zahraničních univerzit slouží certifikát jako úplná náhrada za přijímací zkoušky z angličtiny nebo vám školy přidají body navíc. Na některých vysokých školách slouží certifikát jako náhrada za postupovou zkoušku v bakalářském studiu. S certifikátem Cambridge English si zvyšujete své šance na profesní uplatnění v České republice a zahraničí. Certifikát je přidanou hodnotou ve vašem životopisu a informuje budoucího zaměstnavatele o vašich jazykových dovednostech profesionálním způsobem.

Samozřejmostí jsou plusové body při přijímacím řízení na střední školy a úrovně B1 a B2 nahrazují profilovou část maturitní zkoušky.

Mgr. Dagmar Netolická